Pazar, Haziran 26, 2022
Ana Sayfa Sosyal Medya Whatsapp Eski Mesajlar Nasıl Geri Getirilir? 2020

Whatsapp Eski Mesajlar Nasıl Geri Getirilir? 2020

İş yazışmaları da dahil neredeyse bütün insanlar mesajlaşmalarını Whatsapp üzerinden yürütür. Önemli belgeler için Whatsapp eski mesajlarınızı başka bir telefona geçtiğinizde ya da yeni bir numaraya geçiş yaptığınızda yedeklemek isteyebilirsiniz.  

Google Drive ile Whatsapp Eski Mesajları Yedekleme

Whatsapp da hesap açarken öncelikle telefon numaranız ile giriş yaparsınız. Eğer bir mail g-mail hesabı oluşturmadıysanız mesajlaşmanız telefon belleğine ya da hafıza kartınıza yedekleniyor demektir. Telefon ya da numara değiştirdiğinizde kolayca mesajlarınızı geri yüklemek isterseniz g-mail hesabınızı Whatsapp’a tanımlamalısınız. Tanımlamak için;

  • Öncellikle Whatsapp ayarlarınıza girin ve Sohbet kısmını tıklayın,
  • En aşağıda Sohbet Yedekleme kısmını göreceksiniz bu kısma tıklayın ve dilediğiniz g-mail hesabınızı bağlayın,
  • Her gece belirlediğiniz saatte genellikle 02:00’de siz değiştirmedikçe sohbetlerinizin yedeği tutulacaktır. 

Yeni Bir Telefona Geçerken Mesajlarımı Nasıl Geri Getiririm?

Yeni telefonunuza Whatsapp uygulaması yükledikten sonra sizlere telefonunuzu girdikten sonra Google Drive yedeklemesi yapılsın mı şeklinde bir soru sorulacak. Bu cevaba evet derseniz eski mesajlarınızı geri yükleyebilirsiniz.

Ancak yanlışlıkla hayır dediyseniz uygulamayı silip yeniden yüklemek sizlerin için bir çözüm olacaktır. Bu sayede Whatsapp eski mesajlarınızı kolaylıkla geri yükleyebilirsiniz. 

Google Drive Üzerinden Yazışmalarınızı Saklamak İstemiyorsanız;

Whatsapp her gece 02:00’de telefonunuzda yerel yedekleme yaparak ana depolama alanlarında son bir haftada yapılan konuşmaları saklamaktadır. Eğer hafıza kartı kullanıyorsanız Whatsapp bu harici belleği kullanacaktır, kullanmıyorsanız mesajlarınızı dahili bellekte görebilirsiniz.
Son Gönderiler