Cuma, Kasım 27, 2020
Ana Sayfa Mobil WhatsApp ÇEVRİMİÇİ GİZLEME UYGULAMASI 2020

WhatsApp ÇEVRİMİÇİ GİZLEME UYGULAMASI 2020

WhatsApp çevrimiçi gizleme uygulaması kullanıcının isteği doğrultusunda ayarlanabilecek bir yapıya sahiptir. WhatsApp pek çok kullanıcı tarafından iletişimde tercih edilen uygulama yöntemlerinden biridir. Uygulamanın yaygın olarak kullanılması, bu iletişim yöntemini tercih eden kişilerin ihtiyaçlarına yönelik talepleri de beraberinde getirmiştir. 

Ayrıca Bakınız : Tik Tok Kapanıyor mu ?

WhatsApp ÇEVRİMİÇİ GİZLEME UYGULAMASI 2020

Uygulama, yapısı gereği kullanıcıların çevrimiçi olup olmadığı hakkında da bilgi verebilmektedir. Kullanıcılar bu uygulamadan yararlandıklarında pek çok kişi ile iletişim kurma şansını elde etmektedirler. 

Oluşturulan gruplar ya da bireysel katılımlarla gerçekleşen iletişim trafiği zaman zaman tüm mesajların vaktinde cevaplandırılamaması gibi bir sorunu gündeme getirebilmektedir. Bu durumda kişi iletişim problemleri yaşamamak adına çevrimiçi görünmek istemez.  

Kullanıcı bu tür bir tercih yaptığında uygulama kendisine çevrimiçi kapatma özelliği aracılığı ile yardımcı olmaktadır.

• WhatsApp çevrimiçi gizleme uygulaması, kullanıcının inisiyatifi doğrultusunda kolaylıkla gerçekleştirilebilecek bir durumdur. 

Bu konuda WhatsApp uygulaması kullanıcı dostu bir yaklaşım sergileyerek WhatsApp çevrimiçi gizleme uygulaması aracılığı ile kendisini tercih edenlere gerekli hizmeti sunmaktadır. 

WhatsApp çevrimiçi gizleme uygulaması hakkında kullanıcılar öğrenmek istedikleri cevapları yazımızın devamında kolaylıkla bulabilirler. 

WhatsApp Çevrimiçi Kapatma İşleminin Yapılış Aşamaları 

WhatsApp uygulamasında çevrimiçi görünmek istemediğinizde yapmanız gereken işlemleri oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bununla ilgili olarak sizin için hazırladığımız yönergeleri takip etmeniz işinizi oldukça kolay hale getirecektir.

  • Her şeyden önce kullandığınız cihazınızda yer alan (iPhone ya da Android) WhatsApp uygulamasını açarak işe başlayın 
  • Ekranda yer alan ve sağ alt köşeye konumlandırılan “Ayarlar” sekmesine tıklayın 
  • “Ayarlar” sekmesi açıldığında karşınıza çıkan seçeneklerden “Hesap” seçeneğini tıklayın
  • Bu bölümde yer alan “Gizlilik” ibaresini tıklayın 

Gizlilik bilgisinin yer aldığı kısımda karşınıza çeşitli bilgiler çıkacaktır buradaki bilgileri kişisel tercihleriniz doğrultusunda değiştirmek sizin kontrolünüzde olan bir durumdur.

  • Kişilerim seçeneğini aktif hale getirmeniz durumunda çevrimiçi olduğunuz bilgisi listenizde bulunan tüm kişilere bildirilmiş olur.
  • Eğer seçeneklerden “şunlar hariç kişilerimle paylaş” kısmını tercih ederseniz bu durumda da listenize dahil olan bireylerin dışındakiler çevrimiçi durumunuzu görür. 

Sadece sizin belirleyeceğiniz kişilerin durumunuzu görmesini istediğinizde ise yapmanız gereken tek şey “sadece şu kişilerle paylaş” sekmesini tıklamak olacaktır. 

WhatsApp çevrimiçi gizleme uygulaması, yukarıda size sunduğumuz yol haritası yardımıyla herkes tarafından kolaylıkla yapılabilecek ve kısa sürede gerçekleştirilebilecek bir işlemdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Gönderiler

Google Task Mate Nedir?

Google, kullanıcıların gerçek para kazanabildiği yeni uygulamaları Task Mate’i duyurduktan sonra, herkes “Google Task Mate nedir?” diye arama yapıyor. Ek gelir elde...

Yurt Dışında En Çok İzlenen Türk Dizileri

Ülkemizde yabancı diziler bir hayli sevilerek izleniyor. Bazıları Türk dizilerini hiç beğenmese de yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri, sevilerek takip...

Yeni Koronavirüs Yasakları – Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Koronavirüs vakalarının hızla yükselmesinin ardından ülkemizdeki ölüm sayısı ve salgının bulaşma düzeyi her geçen gün artıyor. Yeni koronavirüs yasakları ise vaka artışlarını...

Kış Aylarında Tüketilmesi Gereken Besinler

Kış mevsimi demek nezle, grip ve salgın hastalıkların hayatımızda iyice yer aldığı aylar demektir. Bu yüzden kış aylarında tüketilmesi gereken besinler, günlük...