Perşembe, Aralık 3, 2020
Ana Sayfa Ekonomi Waves Coin Nedir? 2020

Waves Coin Nedir? 2020

Waves coin  kripto paralara ilgi duyan bir çok kişi tarafından bilinen bir kripto para birimidir. Waves coin 2016 yılında kurucusu olan Sasha Ivanov tarafından toplanan 30 bin Bitcoin ile şimdiye kadar yapılmış olan en başarılı 7. ICO alımını gerçekleştirdi ve Waves kripto pazarına katılmış oldu. 

Bu kripto para birimini kullanan kişiler oldukça değerli olan varlıklarını hızlı ve güvenilir biçimde ticarete sunabiliyor veya varlıklarının depolayabilmek için kullanıyordu.

Bitcoin ile Benzer Özellikleri Var Mı?

Bitcoin ile ortak bir yönlü olan Waves coin aynı Bitcoin gibi açık kaynaklı kod kullanıyor. Açık kaynaklı kod kullanması sayesinde yapılan her transferi ve işlemi görmenizi sağlayan Waves coin’in tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri de bu.

Waves Coin Kullanım Amaçları

Waves coin diğer kripto para birimlerinden farklı olarak Bitcoin’in yerini almayı kesinlikle planlamıyor. Waves’in kullanım amacı tüm değerli varlıkların aktif olarak herhangi bir yere bağlı olmadan değiştirilmesini ve düzenlenmesini sağlamak.

Bir çok altcoin ve kripto para birimi Bitcoin’in tahtını ele geçirmeye çalışsa da asla başarılı olamadı. Böyle bir amaca sahip olmayan Waves bu yüzden oldukça tercih ediliyor ve talep görüyor. Herhangi bir koşula bağlı kalmadan değerli mülklerinizi değiştirebilmenizi veya depolayabilmenizi sağlıyor.

Waves Coin’in Sahip Olduğu Özellikler

  1. Uluslararası bağlantıya sahip olması
  2. USD, EURO gibi para birimleri ile borsa içerisinde takas yapma imkanı
  3. BTC,ETH,BNB ve LTC gibi dijital olan kripto para birimleri takas yapma imkanı
  4. Herhangi bir bağlılık içermeden güvenilir bir şekilde borsada takas yapma imkanı
  5. Büyük işlem hacmi
  6. Düşük komisyon ücretleri

Yukarıda bahsedilen ve daha bir çok özelliğe sahip olan kripto para birimi Waves’in en çok tercih edilme nedeni herhangi bir merkeze bağlı olmamak. Rahat ve güvenilir bir şekilde varlıklarını değiştirmek isteyen kullanıcılar en çok bu nedenden kaynaklı olarak Waves’i tercih ediyor.

Güvenilir Bir Yatırım Aracı Mıdır?

Henüz yeni bir kripto para birimi gibi görünse de oldukça güvenilir olan Waves sahip olduğu avantajlar sayesinde bir çok kripto para birimi kullanıcısını kendine çekiyor. Yakın zaman da çok daha iyi yerlerde görebileceğimiz Waves kripto para borsasında giderek yükselmekte.

Son Gönderiler

Netflix Türkiye Aralık Ayı Programı

Netflix Türkiye aralık ayı programı dolu dolu geliyor. Programda yeni başlayacak diziler, sezon devamı yapanlar ve filmler bulunuyor. Aralık ayı programında bir adet Türk...

Google Task Mate Nedir?

Google, kullanıcıların gerçek para kazanabildiği yeni uygulamaları Task Mate’i duyurduktan sonra, herkes “Google Task Mate nedir?” diye arama yapıyor. Ek gelir elde etmek isteyenler...

Yurt Dışında En Çok İzlenen Türk Dizileri

Ülkemizde yabancı diziler bir hayli sevilerek izleniyor. Bazıları Türk dizilerini hiç beğenmese de yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri, sevilerek takip ediliyor. Dünyanın...

Yeni Koronavirüs Yasakları – Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Koronavirüs vakalarının hızla yükselmesinin ardından ülkemizdeki ölüm sayısı ve salgının bulaşma düzeyi her geçen gün artıyor. Yeni koronavirüs yasakları ise vaka artışlarını biraz önler...