Pazar, Haziran 26, 2022
Ana Sayfa Oyun Valorant Ranklar Ne Zaman Sıfırlanacak? 2020

Valorant Ranklar Ne Zaman Sıfırlanacak? 2020

Çıktığı andan itibaren fırtınalar estiren Valorant, rekabetçi modunun da açılmasıyla oyuncuları kendisine bağladı. Sizin de aklınızda Valorant ranklar ne zaman sıfırlanacak? sorusu varsa, bu yazımızda oyun yapımcıları ve oyun basınından edindiğimiz bilgiler ışığında sorunuzu cevaplamaya çalışacağız.

Valorant Rank Sistemi Nedir?

Valorant rank sistemi diğer oyunlarda da sıklıkla gördüğümüz dereceli modu ve rank sistemleri ile benzerlik gösteriyor. Öncelikle rekabet modunu açabilmek için 20 tane derecesiz karşılaşmayı tamamlamak gerekiyor. 

Bu maçları tamamlamanızın ardından dereceli oyunlara girebilir ve her biri üç aşamadan oluşan 8 kademeyi geçerek en üst kademe olan Radiant’a ulaşmaya çalışabilirsiniz. 

Eğer arkadaşlarınızla dereceli oyunlar oynamak istiyorsanız aranızda en fazla 2 kademe fark bulunması şartıyla, 5 kişiden oluşan bir grup kurarak girebilirsiniz. Bununla birlikte 14 gün boyunca dereceli modunda oynamamanız halinde kademeniz görünmez oluyor, ancak seviye düşmüyorsunuz. 

Valorant Ranklar Ne Zaman Sıfırlanacak?

7 Nisan’da kullanıcıların deneyimlemesi için kapalı beta sürecine başlayan Valorant, 1 Mayıs tarihinde yayınlanmasının üzerinden henüz çok fazla zaman geçmemişken rank sistemi dediğimiz rekabetçi modunu aktif hale getirmiştir. 

Bununla birlikte oyuncular daha üst sıralara çıkmak için kıyasıya bir mücadeleye girişmiş ve ranklar sıfırlanmadan ulaşabilecekleri en üst sıraya çıkmaya çalışmışlardır. 

Riot Games tarafından yapılan açıklamada Valorant ranklarının Kıvılcım 1 sezonun bitmesi ile beraber sıfırlanacağı öğrenilmiş oldu. Yani şu an aktif olan Kıvılcım 1 sezonu bittiğinde ranklar sıfırlanacak, ancak elo değişmeyecek. 

Valoran Ranklar Neden Sıfırlanıyor?

Valorant ranklar ne zaman sıfırlanacak sorusunun cevabını verdiğimize göre, çok merak edilen bir diğer soruya geçebiliriz. Ranklar sıfırlanıyor çünkü Riot Games her oyuncunun ikinci bir şansı hak ettiğini düşünüyor! 

Bu sayede sonraki sezonda kendi seviyenizde oyuncularla mücadele etmeye devam edebileceksiniz. Valorant hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edebilir, bu sayede en doğru bilgiye hızlıca ulaşabilirsiniz. İyi eğlenceler!

Son Gönderiler