Pazar, Haziran 26, 2022
Ana Sayfa Oyun Valorant Hata Kodu 57 Çözümü

Valorant Hata Kodu 57 Çözümü

Valorant hata kodu 57, oyuncu işletimi başlatma hatası olarak da bilinen “PlayerAffinityInıtFailure” hatasını temsil eder. Valorant hata kodları, bilinen hataları sınıflandırmak için Riot Games tarafından oluşturulmuş kodlardır. 

Riot Games, bu hataların çözümü ile ilgili kısa bilgilere web sitesinde yer vermiştir. Bu kodların asıl amacı sorunu çözmediğinizde Riot Games’e bilet gönderirken kullanılmaktır.

Adım Adım Valorant Hata Kodu 57 Çözümü

Ekranda Valorant hata kodu 57 ile karşılaştığınızda panik yapmanıza gerek yoktur. Çünkü bu hatanın oldukça basit bir çözümü var. Hata kodu 57’nin çözümü için yapılabilecek adımlar şu şekildedir:

  • Bu hata genellikle ön yüklemeden kaynaklı oluşur. Bu sorunla karşılaştığınızda Riot ile ilgili her şeyi kapatın. Ardından Riot Client’i yeniden başlatın. 
  • Eğer yukarıdaki adımı gerçekleştirdiğinizde hata çözülmediyse hata Vanguard’dan kaynaklanıyor olabilir. Vanguard, Riot ve Valorant’ı yüklediğinizde onlarla birlikte gelen bir yazılımdır. Riot Vanguard’ı kaldırdığınızda sorun çözülebilir. 
  • Oyunu tamamen kaldırıp yeniden yüklemek de sorununuzu çözebilir.

Valorant’a Bilet Gönderme 

PlayerAffinityInıtFailure hatasını yukarıda tarif ettiğimiz tüm yöntemleri uygulamanıza rağmen çözemezseniz Riot Games’ten yardım istemek için bilet(ticket) gönderebilirsiniz. Bilet göndermek için takip etmeniz gereken adımlar şöyledir:

  • Öncelikle bu adrese gidin.
  • Ardından talep gönderme kutusunda “Teknik Sorun: Kurulum, yama, lag veya çökme” seçeneğini işaretleyin.
  • Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek oturumunuzu açın.
  • Oturum açıldıktan sonra çıkan forma bilgilerinizi ve sorunun nasıl olduğunu girin.

Son Gönderiler