Cumartesi, Mayıs 28, 2022
Ana Sayfa Oyun Valorant FPS Arttırma 2020 %100 Güncel

Valorant FPS Arttırma 2020 %100 Güncel

Dünyanın en çok tercih edilen FPS oyunlarının başında gelen Valorant, Türkiye’de milyonlarca oyuncu tarafından yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Birçok bilgisayar sistemine uygun yapısı ve sistem özellikleri ile dikkat çeken Valorant, düşük grafik şartlarına sahip olan bilgisayarlarda bile tam performansa yakın imkanlar sağlayabiliyor. Fakat yine de birçok oyuncu daha akıcı bir oyun oynamak için Valorant FPS arttırma seçeneklerini araştırıyor.

Ayrıca Bakınız : Valorant İsim Değiştirme

Birkaç detaya dikkat ederek Valorant oyunundaki FPS probleminin önüne geçebilir, böylelikle daha akıcı bir oyun deneyimini geride bırakma şansı yakalayabilirsiniz.

Valorant FPS Nasıl Arttırılır?

Valorant, son zamanlarda oyuncu toplulukları tarafından sürekli olarak tercih edilen bir oyundur. Elbette ki bu oyunu deneyimlemek isteyen kişiler kadar, mevcut durumda oyunu oynayıp daha akıcı bir deneyim yaşamayı amaçlayan oyuncular da yer almaktadır.

Oyunun FPS anlamında sorunsuz bir akışa sahip olması adına, öncelikli olarak ekran kartı ayarlarına, oyunun görüntü ayarlarına ve ping değerlerine dikkat etmek gerekmektedir.

Valorant Nvidia Ayarları

Valorant FPS arttırma adına ilk olarak Nvidia ekran kartı kullanıcıları, Nvidia denetim masasını açarak bazı ayarlamalar yapabilirler.

Denetim masasında “3D Ayarların Yönetilmesi” sekmesine tıklayan oyuncular, Program Ayarları bölümünde Valorant’ı bulmalıdır. Oyunun bulunmasının ardından

  • Maximum pre-rendered frames: 1
  • Güç yönetimi modu: Maksimum performansı tercih et
  • Bağlantılı optimizasyon: Açık
  • Düşey senkronizasyon: Kapalı

Seçimlerinin yapılması ile beraber “uygula” butonuna tıklanmalıdır.

Valorant Görüntü Ayarları

Valorant FPS Arttırma 2020 %100 Güncel

Oyunun görüntü kalitesini belirleyecek alanlar da “FPS’i Her Zaman Kısıtla” seçeneği, oyun içinde görüntü bölümünde seçilmelidir. Böylelikle sabit bir FPS ile oynamayıp, 60 ve üstü FPS ile oynama imkanı elde edeceksiniz. Anlık olarak efektlerin arttığı harita sahnelerinde FPS drop yeseniz bile, ağırlıklı olarak daha iyi bir FPS değerinde oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Aynı zamanda Valorant FPS arttırma seçenekleri kapsamında grafik ayarlarında da arayüz kalitesini düşürebilir, ayrıntı kalitesi ve doku kalitesini de daha düşük seviyelere çekebilirsiniz.

Valorant Lag Ayarları

Oyundaki kare hızında gerçekleşen azalmaların ana sebebi FPS drop yemenizden ziyade lag da olabilir. Dolayısıyla internet hızınızı test ederek net bir fikre sahip olabilirsiniz. Eğer hızınız yüksek değilse, kablolu bağlantı kurma veya internet bağlantınızı sağlayan aracı ile iletişim kurarak güncelleme de talep edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Gönderiler