Cuma, Kasım 27, 2020
Ana Sayfa Sinema ve Dizi Unutulmaz Filmler 2020

Unutulmaz Filmler 2020

Her dizi yarattığı senaryosuyla bizi hikayesine davet eder. Bazı unutulmaz filmler vardır, izledikten yıllar sonra bile daha yeni izlemişiz gibi hatırlarız. Filmin hikayesi, oyuncuların gerçekçi olması, sanki film gerçekmiş gibi bir ambiyans yaratır. Bu tarz filmlere bazen ödüller vererek bazen defalarca izleyerek beğendiğimizi ifade ederiz.

Ayrıca Bakınız: En Yeni Filmler 2020

Unutulmaz Filmler 2020

Esaretin Bedeli

Esaretin Bedeli, birçok ödüle layık görülmüş efsane filmlerden biridir. Film, Stephen King’in Rita Hayworth ve Shawshank’in Kefareti adlı kitaplarından uyarlanmıştır. Karısını ve sevgilisini öldürmekle suçlanan 20 yıldır hapis yatan masum bir mahkumun hikayesini konu almaktadır.

Fragman:

The Godfather (Baba)

The Godfather, herkesi etkisi altına alan hikayesi ile unutulmaz filmler arasında yer almaktadır. Mario Puzo’nun The Godfather isimli romanından uyarlanmıştır. Bir İtalyan mafya ailesinin hayatını anlatan film 3 dalda Oscar kazanmıştır.

Fragman:

Star Wars

Star Wars’daki olaylar, uzayda hayali bir galakside geçmektedir. Farklı uzay ırklarını ve bu ırkların arasındaki çatışmayı konu etmektedir. Star Wars bir film serisidir. 9 farklı filmden oluşmaktadır. Filmler birbirlerinin devamı niteliğinde üçlemeler halinde yayınlanmıştır.

Fragman:

Yıldızlararası (Interstaller)

Unutulmaz filmler arasında sayılabilecek bir diğer yapım Yıldızlararası’dır. Film, gelecekte olacak ve gıda ürünlerini mahvedecek hastalıklar sonrası tarım oldukça önem kazanır ve dünya yaşanması zor bir hal alır. Eski bir NASA pilotu ve mühendis olan Cooper ve ekibi, yaşanabilir bir gezegen bulmak için göreve çıkarlar.

Fragman:

Ayla

Ayla, unutulmaz filmler arasında kendine yer bulan Türk yapımı filmdir. 9,2 IMDb puanı ile büyük bir beğeniye sahiptir. Ayrıca film iki adet ödül almıştır. Ayla, bir Kore gazisi olan Süleyman Dilbirliği’nin gerçek hayat hikayesinden uyarlanarak yapılmıştır. Kore Savaşı’na giden Süleyman, bir operasyon sırasında herkesin öldüğü bir köyde bir çocuk bulur. Çocuğu yanında birliğe götürür ve bakmaya başlar. Savaşta görev süresinin dolması sebebiyle Türkiye’ye dönmek zorunda olan Süleyman, Ayla’yı yanında götürmeyi başaramaz.

Fragman:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Gönderiler

Google Task Mate Nedir?

Google, kullanıcıların gerçek para kazanabildiği yeni uygulamaları Task Mate’i duyurduktan sonra, herkes “Google Task Mate nedir?” diye arama yapıyor. Ek gelir elde...

Yurt Dışında En Çok İzlenen Türk Dizileri

Ülkemizde yabancı diziler bir hayli sevilerek izleniyor. Bazıları Türk dizilerini hiç beğenmese de yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri, sevilerek takip...

Yeni Koronavirüs Yasakları – Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Koronavirüs vakalarının hızla yükselmesinin ardından ülkemizdeki ölüm sayısı ve salgının bulaşma düzeyi her geçen gün artıyor. Yeni koronavirüs yasakları ise vaka artışlarını...

Kış Aylarında Tüketilmesi Gereken Besinler

Kış mevsimi demek nezle, grip ve salgın hastalıkların hayatımızda iyice yer aldığı aylar demektir. Bu yüzden kış aylarında tüketilmesi gereken besinler, günlük...