Pazar, Haziran 26, 2022
Ana Sayfa Teknoloji Twitch İsim Değiştirme Nasıl Yapılır? 2020

Twitch İsim Değiştirme Nasıl Yapılır? 2020

Twitch isim değiştirme nasıl yapılır detaylı bilgi?

Twitch yayınlarında birçok profesyonel oyuncu, sevdikleri ve başarılı oldukları oyunda belli zamanlarda canlı yayınlar yapmaktadır. Birçok yayıncı bağışlar, izlenme oranı ve reklamlardan güzel paralar kazanmaktadır. Sizlerde bu Twitch dünyasına daha önceden katılmış ve kötü bir kullanıcı adı almışsanız, twitch isim değiştirme için takip etmeniz gereken adımlar çok basit ancak belli kurallar çerçevesinde bu mümkün olabiliyor. 

Twitch isim değiştirme için yapmanız gereken adımlar;

  • Sayfanın en sağ üst kısmında ki varsa profil fotoğrafınıza yoksa profil ikonuna tıklayın.
  • Sağ tarafta açılan pencereden ayarlar kısmına gelin.
  • Profil Ayarları kısmında iki adet seçenek göreceksiniz. Kullanıcı adı değiştirip değiştiremeyeceğiniz ‘Kullanıcı Adı’ seçeneğinin yanında gözükecektir.
  • Eğer kullanıcı adınız değişime açık ise dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Büyük harf ve Türkçe karakterler kullanamazsınız.
  • Belirleyeceğiniz isim, twitch.tv/kullaniciadiniz şeklinde gözükecektir. İnsanlar bu uzantıyla kanalınıza ulaşabilirler.
  • Görünen isminizin dilediğiniz harflerini büyük karakter yapabilirsiniz ancak harfleri değiştiremezsiniz.

Bu işlemler sonrasında yeni kullanıcı adınız belirlenecektir. Ancak kullanıcı adınızın değişmesine izin verilmiyorsa bu işlemi gerçekleştirmek mümkün değildir. Bu anlamda bakılınca twitch isim değiştirme zor bir işlem gibi gözükebilir. Değiştirebileceğiniz kalan süre kullanıcı adınızın altındaki uyarı penceresinde yazıyor olacaktır. O güne kadar beklemeniz gerekmektedir.

Eğer kullanıcı adınızı yeni değiştirdiyseniz yaklaşık 2 ay beklemek zorunda kalabilirsiniz. Eğer canlı yayın yapıyor ya da video yüklüyorsanız bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. Şifre değiştirme işlemini yaparken şifrenizi girip doğrulamanız gerekecektir.  Bu işlemlerin her kaydı kullanıcı e-postanıza da yansıyacaktır. 

Son Gönderiler