Pazartesi, Kasım 30, 2020
Ana Sayfa Sektörel Trendyol Teslimat Noktası Nedir? Teslimat Noktası Kampanyası

Trendyol Teslimat Noktası Nedir? Teslimat Noktası Kampanyası

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Trendyol, kargo teslimatını hızlandırmak için hayata geçirmeye başladığı Trendyol teslimat noktası projesini duyurdu. Bu sayede kargoları daha erken teslim etmeyi ve müşteri memnuniyetini artırmayı hedefliyor.

Trendyol Teslimat Noktası Nedir?

Teslimat noktası birçok kargonun ortak bir şekilde bırakıldığı kilitli kutulardan oluşan düzenektir. İnsanlar teslimat noktalarına gidip sipariş numaralarını girerek kargolarını teslim alabiliyorlar. PTT Kargo’nun hali hazırda bazı şehirlerde kullanmış olduğu bu sisteme, Trendyol’da başlayacak.

Kargolar eve teslim edilecekken kargo personelleri gün içerisinde tek tek evleri ziyaret ediyorlar; bu da kargonun teslim edilme süresini uzatıyor. Kargo merkezine gelmiş olan bir ürün en erken ertesi gün dağıtılabiliyor veya bu süre daha da uzuyor.

Teslimat noktaları sayesinde tüm kargolar kısa sürede gelip yerlerine yerleştirilecek ve güvenle sahiplerinin gelip almasını bekleyecekler.

Trendyol Teslimat Noktası Kampanyası Nedir?

Trendyol müşterilerini teslimat noktasına yönlendirmek için kampanya düzenliyor. Ürün sipariş ederken teslimat adresi olarak ev, iş yeri gibi özel adresler yerine teslimat noktalarından birini seçen müşterilere anında 20 TL indirim uyguluyor.

Kargo otomatı olarak da adlandırılan teslimat noktasının en büyük avantajı ise alıcının kargoyu istediği gün ve saatte alabilme imkanı olmasıdır. Yani artık “kargo gelmiş ben evde yoktum” gibi söylemler yavaş yavaş tarih oluyor.

Durumdan memnun olan Trendyol yetkilileri şu ana kadar 2500 teslimat noktası kurduklarını, yıl sonuna kadar bu sayıyı 5000’e çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Gönderiler

Netflix Türkiye Aralık Ayı Programı

Netflix Türkiye aralık ayı programı dolu dolu geliyor. Programda yeni başlayacak diziler, sezon devamı yapanlar ve filmler bulunuyor. Aralık ayı programında bir...

Google Task Mate Nedir?

Google, kullanıcıların gerçek para kazanabildiği yeni uygulamaları Task Mate’i duyurduktan sonra, herkes “Google Task Mate nedir?” diye arama yapıyor. Ek gelir elde...

Yurt Dışında En Çok İzlenen Türk Dizileri

Ülkemizde yabancı diziler bir hayli sevilerek izleniyor. Bazıları Türk dizilerini hiç beğenmese de yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri, sevilerek takip...

Yeni Koronavirüs Yasakları – Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Koronavirüs vakalarının hızla yükselmesinin ardından ülkemizdeki ölüm sayısı ve salgının bulaşma düzeyi her geçen gün artıyor. Yeni koronavirüs yasakları ise vaka artışlarını...