Cumartesi, Mayıs 28, 2022
Ana Sayfa Sosyal Medya TikTok Kapanıyor Mu? Güncel 2020

TikTok Kapanıyor Mu? Güncel 2020

TikTok kapanıyor mu? Sorusu dünyada oldukça popüler olan video paylaşım sitelerinden TikTok ile ilgilenen pek çok takipçiyi meraklandırdı. Bilindiği üzere TikTok Çin’e ait bir sosyal medya platformu olarak milyonlarca kullanıcıya içerik sunuyor.  

Ayrıca Bakınız : Whatsapp Çevirimiçi Gizleme Uygulaması

TikTok’la ilgili pek çok iddia da gündemi meşgul eden konular arasında yer alıyor. ABD ve Çin arasındaki gerginliklerin, yoğun bir takipçi sayısına sahip sosyal medya platformu TikTok’un kapatılmasında etkili olduğu yönündeki kanılar da oldukça fazla.

Trump’ın nihai hedefinin TikTok’a ait ABD’ deki faaliyetlerin, bir ABD şirketine devredilmesi yönünde olduğu biliniyor. Tüm bu gelişmeler, TikTok kapanıyor mu? gibi şüpheleri gündeme getiriyor.

TikTok KAPANIYOR MU? 

TikTok’un veri ihlalleri yaptığına dair iddialar doğrultusunda bazı ülkeler için yasaklanması da söz konusu oldu. İddialar oldukça çeşitli. Uygulamanın yol açtığı veri ihlalleri ve güvenlik sorunları çeşitli ortamlarda tartışılmaya devam ediyor. 

Bu iddialardan bazıları şu şekilde sıralanıyor:

  • TikTok’un kopyalanan içerikleri sakladığı iddiası 
  • Telefonlarda yer alan ve silinmiş olan bilgileri depolama ihtimali 
  • Ses ve görüntü kaydının uygulama kapalı dahi olsa yapılabildiği iddiası 
  • Kullanıcının izni dışında zararlı içeriklerin indirilebileceği iddiası
  • Telefonlara zararlı içerikler yoluyla virüs sızdırılabileceği iddiası  

TikTok kapanıyor mu? Sorusu tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de yer alan takipçiler için de merak uyandırmaya devam ediyor. Türkiye açısından değerlendirildiğinde ise Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun TikTok’la ilgili resmi inceleme başlatmış olması en son gelişmeler arasında yer alıyor. 

Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun başlatmış olduğu incelemeye rağmen henüz konu ile ilgili resmi bir açıklama söz konusu değil. İlerleyen günlerdeki gelişmeler detayların da şekillenmesinde etkili olacak.  

ABD tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Trump’ın açıklamalarına istinaden, aksi bir gelişme olmadığı takdirde 15 Eylül’de TikTok’un yasaklanacağı yönünde alınan kararların uygulanacağı öngörülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Gönderiler