Perşembe, Aralık 3, 2020
Ana Sayfa Oyun PUBG Mobile Lite Hassasiyet Ayarları 2020

PUBG Mobile Lite Hassasiyet Ayarları 2020

PUBG Mobile Lite Hassasiyet ayarları nasıl yapılır sorusu, son dönemde oyun camiasının gündeminde. Öncelikle PUBG Mobile Lite; dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanan PUBG mobile oyununun bir başka versiyonu olarak oynanan bir oyundur. 

Bu oyunda başarılı olabilmek için birkaç ayarın püf noktalarını bilmek gerekiyor. Şimdi bu ayarlara bir göz atalım.

PUBG Mobile Lite Hassasiyet Ayarları

PUBG Mobile oyununda en büyük sorunlardan birisi de, kullanıcıların nişangah kontrol problemidir. Oyun terminolojisiyle aim olarak da adlandırabileceğimiz bu kontrolü geliştirmek için ilk yapmamız gereken şey, kendimize uygun bir hassasiyet ayarı belirlememiz. PUBG Mobile Lite hassasiyet ayarları nedir ve nasıl yapılır? Hep birlikte inceleyelim.

PUBG Mobile Lite Kamera Hassasiyeti

PUBG Mobile Lite ve diğer PUBG sürümlerinde ki en önemli hassasiyet ayarlarından bir tanesi kamera hassasiyeti ayarlarıdır. Bu ayarlar sayesinde gerek ateş halinde iken, gerek düşman görüş açısını belirleme durumunda iken, gerekse loot yaparken çok daha hızlı ve kaliteli oynamanızı sağlayacaktır. 

PUBG Mobile Lite hassasiyet ayarları içerisinde yer alan kamera hassasiyet ayarları öneriler:

  1. 1. kamera modunda oynuyorsanız hassasiyet ayarlarını azaltmanızda fayda var.
  2. Oyunun varsayılan dürbünsüz kamera hassasiyet ayarı %130’dur. Bunu kendi hareket hızınıza göre değiştirebilirsiniz.
  3. Bir diğer önemli kamera hassasiyet ayarı da lazer & holografik nişangah ayarıdır. Burada varsayılan ayar %70 civarındadır. Ufak birkaç oynama ile bunu kendinize özel bir çevirme hassasiyetine dönüştürebilirsiniz.

Pubg Mobile Lite Ateş Etme Hassasiyeti

PUBG Mobile Lite hassasiyet ayarları içerisinde birçok farklı ayar yer almaktadır. Ancak bunlar arasında aim geliştirmenize ve daha rahat oynamanıza yarayacak en önemli ayarlar ateş etme hassasiyeti ayarlarıdır. 

Burada normal dürbünsüz ayarlarımızı yapabileceğimiz gibi; 2x, 3x, 4x, 6x ve 8x dürbünlü nişangah ayarlarımızı da yapabiliyoruz. Herkesin kendine göre uygun ayarlaması gereken bu ayarlar için bizim önerilerimiz şu şekilde olacaktır:

  1. Birinci şahıs dürbünsüz %20, birinci şahıs dürbünsüz %20 uygun olacaktır.
  2. Lazer & Holografik nişangah ayarınız %18 olması idealdir.
  3. 2x mouse hassasiyet ayarı için en ideali %14, 3x ayar için ise %10 önerilen ayarlardır.
  4. 4x mouse ayarında %8 ve 6x mouse ayarında %6 en uygun ayar değerleridir.
  5. Son olarak 8x hassasiyetini %2 yapmanız sizin yararınıza olacaktır.


Son Gönderiler

Netflix Türkiye Aralık Ayı Programı

Netflix Türkiye aralık ayı programı dolu dolu geliyor. Programda yeni başlayacak diziler, sezon devamı yapanlar ve filmler bulunuyor. Aralık ayı programında bir adet Türk...

Google Task Mate Nedir?

Google, kullanıcıların gerçek para kazanabildiği yeni uygulamaları Task Mate’i duyurduktan sonra, herkes “Google Task Mate nedir?” diye arama yapıyor. Ek gelir elde etmek isteyenler...

Yurt Dışında En Çok İzlenen Türk Dizileri

Ülkemizde yabancı diziler bir hayli sevilerek izleniyor. Bazıları Türk dizilerini hiç beğenmese de yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri, sevilerek takip ediliyor. Dünyanın...

Yeni Koronavirüs Yasakları – Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Koronavirüs vakalarının hızla yükselmesinin ardından ülkemizdeki ölüm sayısı ve salgının bulaşma düzeyi her geçen gün artıyor. Yeni koronavirüs yasakları ise vaka artışlarını biraz önler...