Pazar, Haziran 26, 2022
Ana Sayfa Oyun PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı 2021

PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı 2021

PUBG Mobile’e sağa sola eğilerek ateş edebilme özelliği geldikten sonra oyuncular 4 parmak ile oyun hakimiyetini sağlamak zorunda kaldı. PUBG Mobile 4 parmak ayarı nasıl yapılır tüm oyuncular tarafından bilinmiyor. 4 parmak ayarı sadece dikiz & ateş özelliği etkinleştirenler için gerekli olduğundan bazı oyuncular bu özelliği kullanmaya gerek duymuyor.

Bu yazımızda bilmeyenler için 4 parmak ayarının nasıl yapıldığını açıklayacağız.


PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı Nasıl Yapılır?

4 parmak ayarını yapmaya başlamadan önce dikiz & ateş özelliğini etkinleştirdiğinizden emin olmalısınız. Bunun için oyun ayarları içerisinde yer alan “genel” kısmına gelin. Genel ayarlar içerisinde “dikiz & ateş” özelliğini göreceksiniz. Özelliğin yanında yer alan “etkinleştir” butonu aktif değilse tıklayarak aktif hale getirin.

Bunu yaptıktan sonra artık oyunda 4 parmağınızı kullanmanız gerekecektir. PUBG Mobile 4 parmak ayarı şu şekilde yapılır:

  • Öncelikle oyun ayarlarına girin.
  • Ayarla listesinde bulunan “Kontroller” ifadesine tıklayın.
  • Kontroller kısmında şu anda var olan kontrolleriniz görünecektir. “Özelleştir” diyerek özelleştirme ekranını açın.
  • Bu ekranda tuşları istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Tuş büyüklüklerinde değişiklik yapabilirsiniz.
  • İstediğiniz değişiklikleri yaptıktan sonra “Kaydet” butonuna tıklayın.

4 parmak ayarını kendinize göre yapmalısınız. Kullandığınız cihazın ekran büyüklüğünü kesinlikle göz önünde bulundurun. Tuşların parmaklarınızın rahatlıkla ulaşabileceği bölgelere gelmesine dikkat edin.


En İyi PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı

4 parmak ayarını kendinize göre yapmanız en iyisidir ancak bu işin de bazı püf noktaları bulunuyor. Sağlak veya solak olmanız ayar yaparken dikkat edeceğiniz ilk unsurdur. Sağ elinizi kullanıyorsanız hareket tuşu ekranın sağ bölgesinde ve ateş tuşu ekranın sağ bölgesinde; nişan, dikiz & ateş, dürbün gibi tuşlar ekranın sol bölgesinde bulunması işinizi kolaylaştırır. Solak iseniz tam tersi yönde ayar yapmalısınız.

Dikkat etmeniz gereken ikinci unsur ise cihazınızın ekran boyutudur. Eğer telefonda oynuyorsanız tuşların bir kısmını en alta bir kısmını en üste koyarsınız ve parmaklarınız rahatlıkla yetişebilir. Ancak ekran boyutu büyük bir tablette oynuyorsanız parmaklarınızın ulaşabileceği noktalara göre ayarlamalar yapmalısınız.

Tuşların büyüklükleri de oldukça önemlidir. Maç yaparak yeni ayarlarınızı deneyin. Verim alamadığınız bir tuş varsa tuşun büyüklüğünü ve konumunu değiştirin.


Son Gönderiler