Cuma, Kasım 27, 2020
Ana Sayfa Sinema ve Dizi Netflix Televizyona Nasıl Bağlanır? 2020

Netflix Televizyona Nasıl Bağlanır? 2020

Online dizi ve film platformu Netflix, çeşitli elektronik cihazlarla erişilebilir özelliğe sahiptir. Evde sinema ortamı oluşturmak isteyenler, Netflix’i en çok televizyon aracılığıyla kullanmayı tercih etmektedir. Bunun için öncelikle Netflix televizyona nasıl bağlanır bilmeniz gerekmektedir.

Ayrıca Bakınız: Netflix Hediye Kodu

Her Televizyondan Netflix Bağlantısı Kurulabilir Mi?

Netflix Televizyona Nasıl Bağlanır 2020

Netflix televizyona nasıl bağlanır?” sorusunun cevabını öğrenmeden önce televizyonunuzun Netflix için uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Herhangi bir elektronik cihazdan Netflix’e bağlanabilmek için cihazın Netflix uygulamasına sahip olması gerekmektedir. Eğer televizyonunuzda Netflix uygulaması mevcutsa gereken ayarları yapıp dizi ve filmlerinize kolayca erişebilirsiniz.

Netflix Tarafından Önerilen Televizyon Modelleri

Hisense, LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Sony, Toshiba ve Vestel markalı televizyonların yeni modelleri Netflix uygulamasına sahiptir. Televizyon alırken Netflix’e özel bir seçim yapacaksanız bu markalardan birini tercih etmeniz gerekmektedir.

Netflix, web sayfasında “Netflix için önerilen 2020 model televizyonlar” başlığı altında, tavsiye ettiği çeşitli modelleri yayınlamıştır. Bu modeller;

  • Panasonic LCD / OLED TV’ler,
  • Samsung QLED 8K / QLED 4K / Lifestyle TV,
  • Sony BRAVIA TV’lerdir.

Netflix’i Televizyona Bağlama Yöntemleri

Televizyonunuzun Netflix uygulamasını bulundurduğunu teyit ettikten sonra, sıra “Netflix televizyona nasıl bağlanır?” sorusunun cevabına geldi. Televizyonunuzdan Netflix izleyebilmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

İlk yöntem Chromecast Built-in kullanarak bağlanmadır. Mobil cihazınızdan Netflix uygulamasını açın. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan “yayınla” ikonuna tıklayın. Açılan penceredeki cihaz seçenekleri arasından televizyonunuzu bulun ve dizi veya filminizi başlatın.

İkincisi, Netflix 2. Ekranını kullanarak bağlanma yöntemidir. Öncelikle mobil cihazınız ile televizyonunuzu aynı kablosuz ağa bağlamanız gerekmektedir. Ağa bağladıktan sonra iki cihazdan da Netflix uygulamasını açın. Karşınıza çıkan ekranın en sağ üst köşesinde yer alan “yayınla” simgesine tıklayın. Ardından istediğiniz dizi veya filmi seçip izleyebilirsiniz.

Üçüncü olarak harici kablo kullanarak bağlanabilirsiniz. Mobil cihazınızda oynattığınız içeriği harici kablo aracılığıyla televizyonunuzda açabilirsiniz.

Netflix’e Bağlanabileceğiniz Diğer Cihazlar

Netflix televizyona nasıl bağlanır?” sorusunun cevabını öğrendikten sonra, başka cihazlardan da bağlantı sağlanabilir mi diye düşünmüş olabilirsiniz. Netflix’e erişim sağlayabileceğiniz diğer cihazları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Medya oynatıcılar,
  • Blu-ray oynatıcılar,
  • Akıllı telefonlar,
  • Oyun konsolları,
  • Alıcı kutuları,
  • Tabletler
  • Ve tabii ki masaüstü/diz üstü bilgisayarlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Gönderiler

Google Task Mate Nedir?

Google, kullanıcıların gerçek para kazanabildiği yeni uygulamaları Task Mate’i duyurduktan sonra, herkes “Google Task Mate nedir?” diye arama yapıyor. Ek gelir elde...

Yurt Dışında En Çok İzlenen Türk Dizileri

Ülkemizde yabancı diziler bir hayli sevilerek izleniyor. Bazıları Türk dizilerini hiç beğenmese de yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri, sevilerek takip...

Yeni Koronavirüs Yasakları – Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Koronavirüs vakalarının hızla yükselmesinin ardından ülkemizdeki ölüm sayısı ve salgının bulaşma düzeyi her geçen gün artıyor. Yeni koronavirüs yasakları ise vaka artışlarını...

Kış Aylarında Tüketilmesi Gereken Besinler

Kış mevsimi demek nezle, grip ve salgın hastalıkların hayatımızda iyice yer aldığı aylar demektir. Bu yüzden kış aylarında tüketilmesi gereken besinler, günlük...