Cumartesi, Kasım 28, 2020
Ana Sayfa Sinema ve Dizi Netflix Party Nasıl Yapılır 2020

Netflix Party Nasıl Yapılır 2020

Dünyanın en çok kullanılan ücretli dizi ve film platformu Netflix, yeni bir özelliğiyle daha dikkatleri üzerine topladı. Netflix Party adı verilen bu özellik, “Netflix Party nasıl yapılır?” sorusunu akıllara getirdi. Netflix Party, covid-19 salgını sürecinde vakit geçirmek için iyi bir araç oldu.

Ayrıca Bakınız: Netflix İzleme Geçmişi Silme

Netflix Party Nedir?

Netflix Party Nasıl Yapılır

Korona virüs sebebiyle birden fazla kişi ile yapılan aktivitelerimiz, artık yapılamaz oldu. Sağlığa öncelik vermek için arkadaşlarımızdan ve sevdiklerimizden uzak kaldık.

Netflix, arkadaşlarımızla aramızdaki mesafeyi fiziksel olarak azaltamasak da beraber film izleyebileceğimiz bir ortam yarattı. Yan yana yapılan film partileri artık sanal ortamda Netflix Party ile yapılabilecek. Kulağa hoş gelen ve arkadaşları heyecanlandıran bu özellik, film tutkunları tarafından çok beğenildi.

Netflix Party özelliğini kullanarak arkadaşınızla aynı filmi aynı anda izleyebilirsiniz. Beraberce filmi değerlendirebilir, film esnasında sohbet edebilirsiniz. Peki, Netflix Party nasıl yapılır?

Netflix Party Eklentisini İndirme ve Kurma

Netflix Party nasıl yapılır?” sorusunun cevabını deneyimlemeden önce Netflix Party eklentisini indirip kurmanız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek kolayca Netflix Party uzantısını indirip ardından kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

  • Eklenti Google Chrome tarayıcısı üzerinden çalışmaktadır. Bu yüzden Google Chrome tarayıcınızı açıp www.netflixparty.com adresine gidin.
  • “Get Netflix Party for free (Ücretsiz Netflix Party edinin)” ifadesine tıkladığınızda Chrome Web Mağazası’na yönlendirileceksiniz.
  • Sağ üst köşede yer alan “add to Chrome (Chrome’a ekle)” butonuna tıklayın.
  • Açılan ekranda “uzantıyı ekle” ifadesini seçin.

Netflix Party Oluşturma

Netflix Party eklentisini indirip kurduktan sonra, sıra “Netflix Party nasıl yapılır?” sorusunun cevabına geldi. Eğer eklentiyi doğru bir şekilde kurduysanız Google Chrome araç çubuğunda gri renkte NP simgesi görünmesi gerekmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek Netflix Party özelliğini kullanabilirsiniz:

  1. Netflix’e girin ve bir dizi/film oynatın.
  2. Seçtiğiniz videoyu oynatırken NP simgesinin kırmızı renk aldığını göreceksiniz. Kırmızıya dönen NP simgesine tıklayın.
  3. Başlığında “Create a Netflix Party” yazan pencereden yayın kontrol adımlarını düzenledikten sonra bağlantı penceresini göreceksiniz.
  4. Bağlantı penceresinde yer alan linki arkadaşınıza gönderip filme başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Gönderiler

Google Task Mate Nedir?

Google, kullanıcıların gerçek para kazanabildiği yeni uygulamaları Task Mate’i duyurduktan sonra, herkes “Google Task Mate nedir?” diye arama yapıyor. Ek gelir elde...

Yurt Dışında En Çok İzlenen Türk Dizileri

Ülkemizde yabancı diziler bir hayli sevilerek izleniyor. Bazıları Türk dizilerini hiç beğenmese de yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri, sevilerek takip...

Yeni Koronavirüs Yasakları – Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Koronavirüs vakalarının hızla yükselmesinin ardından ülkemizdeki ölüm sayısı ve salgının bulaşma düzeyi her geçen gün artıyor. Yeni koronavirüs yasakları ise vaka artışlarını...

Kış Aylarında Tüketilmesi Gereken Besinler

Kış mevsimi demek nezle, grip ve salgın hastalıkların hayatımızda iyice yer aldığı aylar demektir. Bu yüzden kış aylarında tüketilmesi gereken besinler, günlük...