Pazar, Haziran 26, 2022
Ana Sayfa Sinema ve Dizi Netflix En İyi Diziler

Netflix En İyi Diziler

Birçok dizi hayranları izleyecek kaliteli bir dizi arıyor. Biz de dizi hayranları için Netflix En iyi Diziler adlı bir yazı yazarak okuyucularımıza izleyecekleri diziler konusunda yardımcı olmak istedik.

1. Our Planet (2019)

IMDB: 9.3

Netflix En İyi Diziler Listemizin ilk sırasında bizi gezegenimizde bir yolculuğa çıkaran Our Planet belgeseli yer alıyor. Her ne kadar bir belgesel olsa da bizce zamanınızı sonuna kadar hakeden bir yapım. Yapım bizi mucizelerle dolu gezegenimizde, kutupların vahşi doğasından okyanusların en derin kısımlarına, Güney Amerika’nın Amazon ormanlarından Afrika’nın doğal manzaralarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor ve bize gezegenimizin eşsiz harikalarını tecrübe etme fırsatı sunuyor. 4 yıl boyunca 7 kıtada 50 ülkenin kayıt altına alındığı belgeselde gezegenin bütün güzelliği ve doğanın kırılganlığını izleyicilere aktarılmaya çalışılıyor.

2. The Last Dance (2020)

IMDB: 9.1

Netflix En İyi Diziler Listemizin ikinci sırasında yine bir belgesel olan The Last Dance yer alıyor. Basketbolla biraz ilgisi olan herkes Michael Jordan’ı bilir. The Last Dance, Michael Jordan’ın kariyerini anlatan bir belgesel. 1997-1998 sezonunun bilinmeyenlerinin gözler önüne serildiği bu belgeselde, Michael Jordan liderliğinde Chicago Bulls’un yükselişine ve takımın altıncı NBA şampiyonluğunu almasına odaklanılıyor. Eğer bir basketbol hayranıysanız bu belgesel tam size göre!

Daha Fazla Oku: Otel Transilvanya 4 Ne Zaman Çıkacak? (Türkiye)

3. Dark (2020)

IMDB: 8.8

Netflix En İyi Diziler listemizin 3. sırasında ise Dark dizisi yer alıyor. Dark dizisi, kurgusal Alman kasabası Winden’de iki çocuğun kaybolması üzerine gelişen olayları, endişe verici bir zaman yolculuğunu yavaşça çözdüğü için gizlenen dört ailenin sırlarını, radyoaktif sızıntılar ve zaman makineleri temaları ile örülü bir hikaye içinde anlatıyor. Dark dizisi, birçok diziden farklı olarak zaman, yer ve kişi kavramlarını altüst ederek izleyiciyi başı döndürecek bir serüvene sürüklüyor. Düşündüren sahneleri ile her bölümünde zihninizi ciddi anlamda kullanmanızı gerektirecek Dark dizisinin, özetle zaman yolculuğu temasının ağırlıklı olarak işlendiği bilim kurgu türünde “beyin yakan” bir dizi olduğunu söyleyebiliriz. 

4. Peaky Blinders (2013)

IMDB: 8.8

Netflix En İyi Diziler Listemizin 4. sırasında Peaky Blinders bulunuyor. Peaky Blinders dizisi, Birinci Dünya Savaşı sonrasında Birmingham, İngiltere’de faaliyet gösteren “Peaky Blinders” adlı bir çeteyi anlatan suç-drama konularını işleyen bir dizi. Dizi genel olarak, Cillian Murphy tarafından canlandırılan, Tommy Shelby rolündeki çete lideri ve yeni görevlendirilen Chester adlı bir dedektif arasındaki olayları konu alıyor. Şehri yasa dışı örgütlerden temizlemek isteyen Chester ile Tommy Shelby arasındaki karmaşık mücadeleyi ve çetenin zorluklarını ve mücedelelerini anlatan bu dizi başroldeki Cillian Murphy’nin inanılmaz oyunculuğu ve harika senaryosuyla listemizde 4. sırayı almayı bizce fazlasıyla hakediyor.

5. Black Mirror (2011)

IMDB: 8.8

Netflix En İyi Diziler Listemizin 5. sırasında ise Black Mirror dizisi yer alıyor. Teknolojinin gelecekte sebep olabileceği yıkıcı durumları bizlere sunan Black Mirror dizisi gelişen teknolojinin sağladığı inanılmaz avantajlara ve fırsatlara ek olarak ne gibi korkunç senaryolara sebebiyet verebileceğini anlatıyor. Bu bilimkurgu dizisi her bölümünde bilimin bize sağladığı inanılmaz buluşların ve bu buluşların karanlık yönlerinin gözler önüne serildiği bir senaryoyla bizi baş başa bırakıyor. Son olarak dizinin bölümlerinin birbirinden tamamen bağımsız olduğunu söylemekte fayda var.

Daha Fazlası İçin: Roblox Türkçe Şarkı ID’leri Listesi (Bütün Şarkılar)

6. Narcos (2015)

IMDB: 8.8

Netflix En İyi Diziler listemizin 6. sırasında Narkos dizisi yer alıyor. Dünyaca ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın heyecen verici gerçek hayat hikayesini ele alan dizi gerek konusuyla gerek oyuncuları ile üst sıralarda yer almayı hakediyor. Pablo Escobar’ın nasıl biri olduğunun, para için her şeyi yapacak açgözlü bir çılgın mı yoksa fakirlere yardım eden modern bir Robin Hood mu olduğunun cevabı da dizide bulunuyor.

7. Better Call Saul (2015)

IMDB: 8.8

Netflix En İyi Diziler listemizin 7. sırasında Better Call Saul dizisi yer alıyor. Dizinin başlıca odağını çok da tanınmayan bir avukat olan Saul Goodman’ın hayatı oluşturmaktadır. Dizinin odak noktasında olan Saul Goodman kendi halinde yaşayan bir avukattır.

Breaking Bad dizisinin öncesinin anlatıldığı dizide Saul Goodman’ın karakterinin nasıl değiştiği işlenmektedir. Her sezon farklı bir hikaye anlatılarak olaylar gelişmektedir. Bir Breaking Bad hayranıysanız ve komediyle harmanlanmış suç, drama türlerini seviyorsanız bu dizi tam size göre! Eğer Breaking Bad’i hala izlemediyseniz bu diziye başlamadan, gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biri olan Breaking Bad’i de izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir: Luca Ne Zaman Çıkacak? (Türkiye)

8. Stranger Things (2016)

IMDB: 8.7

Netflix En İyi Diziler listemizin 8. sırasında bir fantastik gerilim dizisi olan Stranger Things yer alıyor. Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono’yu başrollerinde buluşturan dizi, kaybolan genç bir çocuk ve çocuğunu bulmaya çalışan annenin hikayesini anlatıyor.

Dizide Hawkins Ulusal Laboratuvarı görünüşte ABD Enerji Bakanlığı için bilimsel araştırma yapan bir labaratuvar olarak hizmet vermektedir. Ancak bu labaratuvarda gizlice paranormal ve doğaüstü alanlarda insanların üzerinde ürpertici deneyler yapılıyor. Doğaüstü konuları ele alan dizileri seviyorsanız ve korku, fantastik ve gerilim türlerini hoşunuza gidiyorsa bu dizi tam size göre diyebiliriz.

9. House of Cards

IMDB: 8.7

Netflix En İyi Diziler listemizin 9. sırasında House of Cards dizisi yer alıyor. BBC’nin aynı adlı mini dizisinden uyarlanan dizinin arkasında sağlam isimler bulunuyor. Michael Dobbs’un kitabından uyarlanan dizinin yapımcılarını Kevin Spacey ve David Fincher gibi meşhur isimler oluşturuyor.

Frank Underwood Hose of Cards Günay Karolina’dan seçilen demokratik partili bir kongre üyesidir. Washington DC’de geçen dizide ABD dışişleri başkanlığı pozisyonunun vaat edildiği Frank Underwood’un yerine bir başkasının getirilmesiyle Underwood’un harekete geçirdiği planı ve bu planın çevresinde gelişen heyecan dolu olaylar konu alınıyor. Politik drama ve siyasi gerilim seviyorsanız bu dizi sizin için biçilmiş kaftan olabilir!

Daha Fazla Oku : Evden Para Kazanma Yolları

10. The Queen’s Gambit (2020)

IMDB: 8.6

Netflix En İyi Diziler listemizin 10. sırasında The Queen’s Gambit adlı dizi yer alıyor. Walter Tevis’in 1983 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan dizi, Soğuk Savaş döneminde geçen bir hikayeyi ele alıyor. Dünyanın en iyi satranç oyuncularından biri olan Beth Harmon’ın hayatına odaklanılan dizide başrolü Anya Taylor-Joy üstleniyor. Ailesini kaybettikten sonra bir kurum tarafından büyütülen Beth, burada çalışan bir görevliden satrançı öğreniyor. Satrançta inanılmaz bir yetenek sergileyen Beth, önüne çıkan tüm rakiplerini yenen ve satrançta “Queen’s Gambit” hamlesine adını veren bir satranç dahisi. Satranç oynamayı ya da akıl oyunlarını seviyorsanız bu dizi tam size göre!

Netflix En İyi Diziler listemizin sonuna geldik. Umarız listede zevkinize uygun bir dizi bulabilmişsinizdir. İyi seyirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Gönderiler