Cuma, Kasım 27, 2020
Ana Sayfa Sinema ve Dizi Netflix Dil Değiştirme 2020

Netflix Dil Değiştirme 2020

Online dizi ve film platformu Netflix, birçok ülkeye hizmet vermektir. Dolayısıyla Netflix 22 farklı dili desteklemektedir. Netflix dil değiştirme işlemi yaparak istediğiniz dilde dizi veya film izleyebilirsiniz. Netflix platformunun ara yüzünü de istediğiniz dile göre değiştirebilirsiniz. Dil engeli olan insanlar için ana dilinde hizmet alabilmesi Netflix’in yarattığı konfor alanlarından biridir.

Ayrıca Bakınız: Netflix Televizyona Nasıl Bağlanır

Netflix Dil Değiştirme 2020

Netflix Arayüz Dili Değiştirme

İki farklı Netflix dil değiştirme işlemi vardır. Bunlardan ilki Netflix ana dilini değiştirme işlemidir. Bu işlem ile Netflix platformunu hangi dilde kullanacağınızı belirlersiniz. Yani ara yüzde sizi karşılayacak dili seçersiniz.

Aşağıdaki adımları takip ederek İngilizceden Türkçeye dil değiştirme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz:

  1. Dil değiştirme işlemini gerçekleştirmek için Netflix web sitesine gitmelisiniz. Netflix‘e gidin, kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
  1. Netflix ana sayfasına geldikten sonra, aşağıdaki görselde kırmızı okla işaretlenmiş kullanıcı panelini açan ikona tıklayın.
  1. İkona tıkladıktan sonra profilinizi yönetecek panel açılacaktır. Oradan ilk sırada yer alan account (hesap) kısmına tıklayın.
  1. Tıkladıktan sonra hesap bilgilerinizin yer aldığı ve ayarlarınızı gerçekleştirebileceğiniz hesap paneli açılacaktır. Panelin en altında yer alan “my profile (profilim)” kısmına gelin.
  1. My profile (profilim) kısmında yer alan “language (dil)” seçeneğine tıklayın. Dil seçeneğine tıkladığınızda aşağıda yer alan görseldeki gibi, Netflix’in desteklediği diller listesi ortaya çıkacaktır.
  1. Buradan istediğinizi seçebilirsiniz. Seçimi yaptıktan sonra “save (kaydet)” tuşuna tıklayın. Tıkladıktan sonra Netflix dil değiştirme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Netflix Film ve Dizi Dili Değiştirme

İkinci Netflix dil değiştirme işlemi ise, dizi ve filmlerin dilini değiştirme işlemidir. Netflix’te yer alan her film anadilinizde olmayabilir. Böyle bir durumda iki farklı seçeneğe sahipsiniz. İzlediğiniz içeriğin seslendirme dilini değiştirebilirsiniz veya altyazı dilini değiştirebilirsiniz.

Bu seçimleri yapabilmek için öncelikle izleyeceğiniz içeriğe karar vermelisiniz. İçeriğe karar verdikten sonra karşınıza açılacak olan menüden seslendirme (audio) ve altyazı (subtitles) dilini var olan diller arasından seçebilirsiniz.

Bahsedilen yöntemleri kullanarak Netflix uygulamasını kendi dilinizde kullanabilir ve yine kendi dilinizde içerikler izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Gönderiler

Google Task Mate Nedir?

Google, kullanıcıların gerçek para kazanabildiği yeni uygulamaları Task Mate’i duyurduktan sonra, herkes “Google Task Mate nedir?” diye arama yapıyor. Ek gelir elde...

Yurt Dışında En Çok İzlenen Türk Dizileri

Ülkemizde yabancı diziler bir hayli sevilerek izleniyor. Bazıları Türk dizilerini hiç beğenmese de yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri, sevilerek takip...

Yeni Koronavirüs Yasakları – Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Koronavirüs vakalarının hızla yükselmesinin ardından ülkemizdeki ölüm sayısı ve salgının bulaşma düzeyi her geçen gün artıyor. Yeni koronavirüs yasakları ise vaka artışlarını...

Kış Aylarında Tüketilmesi Gereken Besinler

Kış mevsimi demek nezle, grip ve salgın hastalıkların hayatımızda iyice yer aldığı aylar demektir. Bu yüzden kış aylarında tüketilmesi gereken besinler, günlük...