Pazartesi, Kasım 30, 2020
Ana Sayfa Sinema ve Dizi Netflix Benzeri Platformlar 2020

Netflix Benzeri Platformlar 2020

Pandemiyle birlikte birçok faaliyeti online ortamlardan yapmaya başladık. Bu süreçte Netflix milyonlarca yeni abone edindi. Dizi-film izlemek için tek seçenek Netflix değil, farklı farklı Netflix benzeri platformlar bulunmaktadır.

Ayrıca Bakınız: Netflix Kapatılıyor Mu?

Netflix Benzeri Platformlar

Netflix Benzeri Platformlar 2020

Bu platformları aşağıdaki gibi listeleyebiliriz:

  • BluTV
  • PuhuTV
  • Mubi
  • Tivibu
  • FOXPlay
  • Filmbox Live
  • Bein Connect
  • D-Smart Go
  • Turkcell TV Plus
  • Amazon Prime Video

Bu liste dünya genelinde uzayıp gidebilir. Şu anda Türkiye’de sadece yukarıda adı geçen platformlar hizmet vermektedir.

BluTV

BluTV, Netflix benzeri platformlar arasında yer almaktadır. Kendini Türkiye’nin internet televizyonu olarak nitelendiren BluTV, abonelik sistemine dayanan ücretli bir platformdur. BluTV’de diziler, filmler, belgesellerin yanı sıra canlı televizyon özelliği de bulunmaktadır.

PuhuTV

PuhuTV de Netflix’e benzeyen platformlardan biridir. PuhuTV’nin öne çıkan yanı ise ücretsiz olmasıdır. PuhuTV’de dizi ve film kategorilerinin yanı sıra yaşam başlığında bir kategori yer almaktadır. Yaşam kategorisinde müzik, belgesel, gezi, sanat vb. ile ilgili içerikler yer almaktadır.

Mubi

Mubi de online film platformlarından biridir. Mubi, diğer platformlardan farklı olarak sadece film bulundurmaktadır. Netflix gibi bu platform da ücretlidir.

Tivibu

Tivibu; film, dizi, spor, belgesel ve çocuk kategorileri bulundurmaktadır. İçerikleri Hem webden izleyebilirsiniz hem de indirerek izleyebilirsiniz.

FOXPlay

FOXPlay, dizi, film ve program bulundurmasıyla Netflix benzeri platformlar arasında yer almaktadır. Dizi kategorisinde sadece FOX TV dizileri bulunmaktadır.

Filmbox Live

Filmbox Live, adından da anlaşılacağı gibi sadece film barındıran bir platformdur. Ayrıca 6 tane eğlence kanalını da erişim sağlamaktadır.

Bein Connect

Bein Connect içerisinde film, dizi, spor ve çocuk kategorilerinden içerikler bulundurmaktadır. Ayrıca canlı televizyon özelliği de bu platformda yer almaktadır. Netflix gibi ücretli bir platformdur.

D-Smart Go

D-Smart Go da Netflix benzeri platformlar arasında yer almaktadır. Platformun içinde diziler, filmler, çocuklara özel içerikler, belgeseller ve TV programları yer almaktadır. 12 ve 24 aylık taahhüt verilen bir ödeme sistemine sahiptir.

Turkcell TV Plus

Turkcell TV Plus, kendini dijital televizyon çizgisinde tutan bir platformdur. İçerisinde diziler, filmler, spor içerikleri, belgeseller ve çocuk içerikleri yer almaktadır.

Amazon Prime Video

ABD merkezli e-Ticaret ve bilişim devi Amazon.com, Inc şirketine ait olan platform, uygun fiyatıyla Türkiye pazarına bomba gibi bir giriş yaptı. Dövüş Kulübü, Kill Bill serisi ve Rezervuar Köpekleri gibi klasiklerle adından söz ettiren Amazon Prime Video, kendi yapımı olan dizi ve belgesellerle de dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Gönderiler

Netflix Türkiye Aralık Ayı Programı

Netflix Türkiye aralık ayı programı dolu dolu geliyor. Programda yeni başlayacak diziler, sezon devamı yapanlar ve filmler bulunuyor. Aralık ayı programında bir...

Google Task Mate Nedir?

Google, kullanıcıların gerçek para kazanabildiği yeni uygulamaları Task Mate’i duyurduktan sonra, herkes “Google Task Mate nedir?” diye arama yapıyor. Ek gelir elde...

Yurt Dışında En Çok İzlenen Türk Dizileri

Ülkemizde yabancı diziler bir hayli sevilerek izleniyor. Bazıları Türk dizilerini hiç beğenmese de yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri, sevilerek takip...

Yeni Koronavirüs Yasakları – Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Koronavirüs vakalarının hızla yükselmesinin ardından ülkemizdeki ölüm sayısı ve salgının bulaşma düzeyi her geçen gün artıyor. Yeni koronavirüs yasakları ise vaka artışlarını...