Cuma, Kasım 27, 2020
Ana Sayfa Mobil IOS 14 Uygulama Arşivi Kapatma 2020

IOS 14 Uygulama Arşivi Kapatma 2020

İphone’unuzda uygulamalarınızı kolayca bulmanız ve düzenlemeniz için yeni gelen sürümü ios 14 Uygulama Arşivi özelliği, istediğiniz uygulamayı istediğiniz yerde görmenizi sağlar. Kategorilere göre otomatik olarak uygulama klasörlerinizi görüp bu klasörleri istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Yeni ios 14 uygulama arşivi nasıl kullanılır?

Ana ekranınızda uygulama arşivini bulana kadar sola kaydırın. Uygulama arşivine girdiğinizde en üstte arama kutucuğuna aradığınız uygulamayı yazarak bulabilirsiniz. Uygulamalarınız burada otomatik kategorilere ayrılmıştır. Sık kullandığınız uygulamalar kullanımınıza göre sıralanır ve kullanımınız değiştiğinde otomatik değişir. 

Bunun dışında önerilenler kategorisi de klasör şeklinde vardır. Uygulamalarınızın nereye indirileceğini de bu arşivden değiştirebilir, uygulamalarınızın üzerine basılı tutarak klasörlerden silebilir veya tamamen telefonunuzdan kaldırabilirsiniz. 

Peki ios 14 uygulama arşivi kapatılabilir mi?

Bu yeni sürümün bir özelliği olduğu için uygulama arşivi devre dışı bırakılamaz. Eğer yeni gelecek bir üt sürümde arşivi kapatma özelliği gelmezse tek bir çözüm yolu kalıyor. Bu yol iphone’unuza eski bir sürümü yüklemektir. 

Eski sürüme dönmek için İphone’umu Bul özelliğini ekarte etmeniz yani devre dışı bırakmanız gerekiyor. Daha sonra modelinize uygun İOS 13.5.1 gibi sürümlerinin ipsw dosyasını indirip yükseltme yapar gibi kurabilirsiniz. Peki bu işlem nasıl yapılır? İşte cevabı:

  • IPSW dosyasını bilgisayarnıza indirdikten sonra telefonunuzu USB ile bağlayın. 
  • iTunes programı bilgisayarda otomatik olarak çalışacaktır. 
  • iphone kilidini açın uyarısı gelirse telefon kilidinizi açın. 
  • Bu bilgisayara güven uyarısı da çıkarsa onaylayın. 
  • iTunes’da sol üstte yer alan telefon simgesine tıklayın, aygıtlar altındaki cihazınızı seçin. 
  • Shift tuşuna basılı tutarak iphone’u Geri yükleye tıkladığınızda açılan pencereden ıpsw dosyasını indirdiğiniz yerde bulun seçip Aç butonuna tıklayın. 
  • Açılan pencerede Devam Et butonuna tıklayın. 

Devam ederken şifre girmenizi isteyebilir, şifreyi girin ve ekranı beklemeye devam edin, ios 13.51 yükleneceği ile ilgili uyarı geldiğinde telefonunuzu USB ‘den çıkarabilirsiniz. ios14’te yedekleme yaptıysanız iCloud’dan bu yedeği kaldırın. iCloud’da ios 13’te yedek aldıysanız, yedeğini seçip yedeklemeyi geri yükleye basarak eski sürüme zaten gidebilirsiniz.


Son Gönderiler

Google Task Mate Nedir?

Google, kullanıcıların gerçek para kazanabildiği yeni uygulamaları Task Mate’i duyurduktan sonra, herkes “Google Task Mate nedir?” diye arama yapıyor. Ek gelir elde...

Yurt Dışında En Çok İzlenen Türk Dizileri

Ülkemizde yabancı diziler bir hayli sevilerek izleniyor. Bazıları Türk dizilerini hiç beğenmese de yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri, sevilerek takip...

Yeni Koronavirüs Yasakları – Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Koronavirüs vakalarının hızla yükselmesinin ardından ülkemizdeki ölüm sayısı ve salgının bulaşma düzeyi her geçen gün artıyor. Yeni koronavirüs yasakları ise vaka artışlarını...

Kış Aylarında Tüketilmesi Gereken Besinler

Kış mevsimi demek nezle, grip ve salgın hastalıkların hayatımızda iyice yer aldığı aylar demektir. Bu yüzden kış aylarında tüketilmesi gereken besinler, günlük...