Cumartesi, Kasım 28, 2020
Ana Sayfa Yaşam IOS 14 Pil Sorunu Çözümü

IOS 14 Pil Sorunu Çözümü

iOS 14 pil sorunu tüm Apple kullanıcılarının ortak şikayeti haline gelmiştir. Kullanıcıların şikayeti, cihazı güncelledikten sonra pil ömrünün ciddi oranda azalması yönünde olmuştur. Özellikle watchOS 7 güncellemesi de yapıldıktan sonra cihazlarda pil sorunu ortaya çıkmıştır. 

Teknoloji devi olarak görülen Apple, bu şikayetlerin ardından konuyu derinlemesine incelemiştir. Bazı uygulamaların da bu güncellemelerden etkilendiğini kabul etmiştir. 

iOS 14 Pil Sorunu Neden Oluştu?

Kullanıcılar, iOS 14 pil sorunu hakkında AppleSupport ve bağımsız birçok internet sitesinden şikayetlerini dile getirmişlerdir. Apple, bu güncellemelerle gelen pil sorunu hakkındaki şikayetlerden sonra konuya açıklık getirmiştir. 

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre iOS 14 ve watchOS 7 güncellemelerinde veri ve pil bazlı 7 farklı sorun mevcuttu. Ayrıca güncellemeden etkilenen bazı uygulamalar bu soruna neden olmuştur. Bu uygulamalar:

  • Aktivite
  • Sağlık
  • Fitness
olarak duyurulmuştur. 

iOS 14 Pil Sorunu Çözümü

Kullanıcılar için büyük bir problem teşkil eden bu sorunun varlığı Apple tarafından da kabul edilmiştir. Apple, kullanıcılar için bir çözüm önerisi sunmuştur. 

Apple, cihazın fabrika ayarlarına döndürülmesiyle sorunun ortadan kalkacağını söylemiştir. Kısacası, cihazın sıfırlanması ve verilerin temizlenmesi gerektiği söylenmiştir. Şu an için bu yöntemin kesin olarak işe yarayıp yaramadığı ise bilinmemektedir.

Tüm dünyada oldukça ilginç bulunan bu yöntem dışında bir çözüm önerisi getirilmemiştir. Kullanıcılar tarafından oldukça tepki çeken bu çözüm önerisinden sonra tekrar bir açıklama yapılmamıştır. 

iOS 14 pil sorunu şikayetlerinin üzerine sorunun çözüm yöntemi şikayetleri eklenmiştir. Birçok internet sitesi ve sosyal medya üzerinden şikayetlere devam edilmektedir.

Son Gönderiler

Google Task Mate Nedir?

Google, kullanıcıların gerçek para kazanabildiği yeni uygulamaları Task Mate’i duyurduktan sonra, herkes “Google Task Mate nedir?” diye arama yapıyor. Ek gelir elde...

Yurt Dışında En Çok İzlenen Türk Dizileri

Ülkemizde yabancı diziler bir hayli sevilerek izleniyor. Bazıları Türk dizilerini hiç beğenmese de yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri, sevilerek takip...

Yeni Koronavirüs Yasakları – Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Koronavirüs vakalarının hızla yükselmesinin ardından ülkemizdeki ölüm sayısı ve salgının bulaşma düzeyi her geçen gün artıyor. Yeni koronavirüs yasakları ise vaka artışlarını...

Kış Aylarında Tüketilmesi Gereken Besinler

Kış mevsimi demek nezle, grip ve salgın hastalıkların hayatımızda iyice yer aldığı aylar demektir. Bu yüzden kış aylarında tüketilmesi gereken besinler, günlük...