Cuma, Kasım 27, 2020
Ana Sayfa Sosyal Medya İnstagram Simge Değiştirme Nasıl Yapılır? 2020

İnstagram Simge Değiştirme Nasıl Yapılır? 2020

Instagram, 10. yılı itibariyle kullanıcılarına instagram simge değiştirme şansını tanıdı. Her geçen gün ilave edilen yeni özelliklerle daha modern ve pratik bir uygulama haline gelen Instagram, kullanıcılarını şaşırtmayı başarır. 

Son olarak eklediği Instagram simge değiştirme özelliğiyle pek çok kişide merak uyandırır. 

Mobilde Instagram Simge Değiştirme

Peki Instagram uygulaması üzerinden simge değişikliği nasıl yapılır? Hangi adımları izlemek gerekir? İşte detaylar!

Instagram simge değiştirme tüm mobil cihazlardan aynı şekilde yapılır. Böylelikle işlem için tekrar tekrar araştırma yapmanıza gerek kalmaz. 

Simge seçenekleri arasında karanlık, gold, gündoğumu ve seher vakti gibi uygulamanın daha önce de kullandığı kombinasyoların etkisi görünür. Üstelik farklı renk geçişleri de kişileri eğlendiren detaylar arasında yer alır.

Adım Adım instagram Simge Değiştirme

Simge değiştirme özelliğini kullanabilmeniz için bazı adımları izlemeniz gerekir. Bu adımları doğru izlediğiniz takdirde işlemi basit bir şekilde yapmanız mümkündür. Peki bu adımlar nelerdir?

  • Mobil cihazınızdan Instagram uygulamasını açın.
  • Sağ alt köşede yer alan ufak profil resminize tıklayarak profil sayfanıza gelin.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yatay şekilde üst üste bulunan üç çizgiye tıklayın.
  • Karşınıza çıkan seçenekler arasında en alt kısımda ayarlar bölümü var. Yuvarlak çark görünümünü andıran sembole tıklayıp ayarlar kısmını açın.
  • Ayarlar bölümünde karşınıza farklı seçenekler ve emojiler çıkmaktadır. Ekranı kaydırarak aşağı doğru inmeye başlayın.
  • Ekranı kaydırmaya devam ederken seçenekler arasında Instagram uygulama simgesi kısmı görünür. 
  • Bu kısma tıklayıp seçenekler arasında size sunulmuş olan simgelerden birini tercih ederek ana ekranınızda yer alan Instagram uygulamasının simgesini değiştirebilirsiniz.

Son Gönderiler

Google Task Mate Nedir?

Google, kullanıcıların gerçek para kazanabildiği yeni uygulamaları Task Mate’i duyurduktan sonra, herkes “Google Task Mate nedir?” diye arama yapıyor. Ek gelir elde...

Yurt Dışında En Çok İzlenen Türk Dizileri

Ülkemizde yabancı diziler bir hayli sevilerek izleniyor. Bazıları Türk dizilerini hiç beğenmese de yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri, sevilerek takip...

Yeni Koronavirüs Yasakları – Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Koronavirüs vakalarının hızla yükselmesinin ardından ülkemizdeki ölüm sayısı ve salgının bulaşma düzeyi her geçen gün artıyor. Yeni koronavirüs yasakları ise vaka artışlarını...

Kış Aylarında Tüketilmesi Gereken Besinler

Kış mevsimi demek nezle, grip ve salgın hastalıkların hayatımızda iyice yer aldığı aylar demektir. Bu yüzden kış aylarında tüketilmesi gereken besinler, günlük...