Cuma, Kasım 27, 2020
Ana Sayfa Teknoloji Google Asistan Ayarlama Nasıl Yapılır? 2020

Google Asistan Ayarlama Nasıl Yapılır? 2020

Gelişen teknolojiyle birlikte artık sanal asistanlar hayatımızda yer almaya başladı. Sanal asistanlar ilk çıktıklarında çok basit görevleri yapabiliyorlardı. Artık daha profesyonelce işler ortaya koyabiliyorlar. Google Asistan ayarlama nasıl yapılır öğrendikten sonra sanal asistanınızı rahatça kullanabilirsiniz. Yoğun hayat temposunda sanal asistanların yardımları bile işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Ayrıca Bakınız: Amerikalıların Kullandığı Sosyal Ağlar

Google Asistan Nedir?

Google Asistan Ayarlama Nasıl Yapılır 2020

Google Asistan, Google tarafından geliştirilmiş sanal asistandır. Yapay zeka teknolojisiyle donatılmış Google Asistan, hayatın bir parçası olmaya başladı. Google Asistan’ı hem android hem de iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanılabilir. Uygulamayı cihazınıza yükleyip kullanmanız için bir Google hesabına ihtiyaç duyulmaktadır.

Google hesabınız ile Google Asistan’da oturum açtıktan sonra istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Google Asistan’ınızı kendinize göre özelleştirmek için Google Asistan ayarlama nasıl yapılır bilmeniz gerekmektedir.

Google Asistan ile Neler Yapılabilir?

Google Asistan’ın yapabileceği birçok işlem ve görev vardır. Google Asistan’dan sesinizle mesaj göndermesini isteyebilirsiniz. Gmail kullanılarak sesle e-posta gönderebilirsiniz. Spotify’da çalmasını istediğiniz listeyi söylediğinizde sizin için çalacaktır. YouTube’da aramak istediğiniz kelimeyi söylediğinizde videoları listeleyecektir. Aramak istediğiniz kişiyi söylediğinizde rehberinizden bulup arayacaktır.

Ajandanızda neler olduğunu Google Asistan’dan öğrenebilirsiniz. En yakın kafeyi sorduğunuzda sizin için haritalardan en yakınını bulacaktır. Hava durumu hakkında bilgi ve giyim tavsiyesi alabilirsiniz.

Peki, Google Asistan ayarlama nasıl yapılır?

Adım Adım Google Asistan Ayarlama Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki adımları takip ederek asistan ayarlarınızı yapabilirsiniz:

  1. Google Asistan ayarlaması yaparken Google Asistan’dan yardım alabilirsiniz. Bunun için “Ok Google, Asistan ayarlarını aç” demeniz yeterli olacaktır. Bunu tercih etmezseniz https://assistant.google.com/ adresine gidin.
  1. Bu siteden istediğiniz ayarı seçerek yapabilirsiniz.
  1. Dil ayarlarını yapmak için “Ok Google” dedikten sonra açılan ara yüzden görebileceğiniz pusula simgesine dokunun. Ardından “ayarlar” > “asistan” > “diller” yolunu takip edin.
  1. Google Asistan’ın ses ayarlarını yapmak için, 1. adımı gerçekleştirdikten sonra “asistan” > “Asistan sesi” yolunu takip edin.
  1. Google Asiatan’ın konuşma dilini değiştirebilmek için Google uygulamasına girin. Ardından sırasıyla “…” > “Ayarlar” > “Ses” > “Dil” yolunu takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Gönderiler

Google Task Mate Nedir?

Google, kullanıcıların gerçek para kazanabildiği yeni uygulamaları Task Mate’i duyurduktan sonra, herkes “Google Task Mate nedir?” diye arama yapıyor. Ek gelir elde...

Yurt Dışında En Çok İzlenen Türk Dizileri

Ülkemizde yabancı diziler bir hayli sevilerek izleniyor. Bazıları Türk dizilerini hiç beğenmese de yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri, sevilerek takip...

Yeni Koronavirüs Yasakları – Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Koronavirüs vakalarının hızla yükselmesinin ardından ülkemizdeki ölüm sayısı ve salgının bulaşma düzeyi her geçen gün artıyor. Yeni koronavirüs yasakları ise vaka artışlarını...

Kış Aylarında Tüketilmesi Gereken Besinler

Kış mevsimi demek nezle, grip ve salgın hastalıkların hayatımızda iyice yer aldığı aylar demektir. Bu yüzden kış aylarında tüketilmesi gereken besinler, günlük...