Pazar, Haziran 26, 2022
Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır? 2020

Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır? 2020

Facebook dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip bir platform. Artık Facebook kullanmak istemeyen kullanıcılar ise Facebook hesabı nasıl kapatılır sorusunun cevabını merak etmektedir. 

İşte karşınızda tüm detaylarıyla bu sorunun cevabı.

Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır?

Uzun yıllardan beri Facebook en çok tercih edilen sosyal ağ platformlarından biri olmaya devam ediyor. Fakat artık Facebook’u yararlı bulmayan ya da kullanmak istemeyenler hesaplarını kapatmak isteyebiliyorlar. 

Facebook hesabını kapatmak için iki alternatif bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Hesabı dondurmak
  2. Hesabı silmek

Facebook Hesabını Dondurmak

Facebook hesabı nasıl kapatılır sorusunun ilk cevabı hesabınızı dondurmaktır. Eğer Facebook hesabınızı dondurmayı tercih ederseniz hesabınızı tekrar aktive etme şansınız bulunmaktadır. Yani hesabınızı dondurur ve dilediğiniz zaman tekrar giriş yaparak kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Aslında hesabı dondurmak onu pasif hale getirmek anlamına geliyor. Hesabınız pasif hale geliyor ve aramalarda gözükmüyorsunuz. Dondurma için herhangi bir süre kısıtlaması ise bulunmuyor. Belli bir süre sonra hesabın silinme durumu söz konusu değildir.

Facebook Hesabını Silme

Facebook hesabınızı silmeyi tercih ederseniz de hesabınıza tekrar geri dönme şansına sahip olamıyorsunuz. Kısaca hesabınız komple siliniyor. Hesap silme talebini verdikten bir müddet sonra hesabınız tamamen silinmiş oluyor. Tekrar bir hesaba sahip olabilmek istiyorsanız eğer yeni bir hesap almanız gerekiyor.

Facebook hesabınızı kapatmak için; 

  • Öncelikle Ayarlar ve Gizlilik bölümünden Ayarlar 
  • daha sonra ise Facebook Bilgilerin bölümünden 
  • hesap silme/dondurma kısmına tıklamalısınız. 
  • Daha sonra ise hesabınızı silmek ya da dondurmak hangisini yapmak istiyorsanız onu seçmelisiniz. 


Son Gönderiler