Pazar, Haziran 26, 2022
Ana Sayfa Yaşam Evcil Hayvan Türleri Nelerdir?

Evcil Hayvan Türleri Nelerdir?

Evcil hayvanlar bize arkadaş olabilirler. Eğer evinizde bir evcil hayvanınız olmasını istiyor ve evcil hayvan türleri nelerdir? diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Öncelikle her hayvanın size uygun olamayacağını kabullenip buna göre evcil hayvan almanız gerekiyor. Evcil hayvan denilince herkesin aklına ilk olarak kedi ve köpek geliyor. Peki bunlar dışında evcil hayvan türleri var mıdır? Sırayla bunları inceleyelim.

Ayrıca Bakınız: En İyi Yabancı Dizi Sitesi

En Çok Bakılan Evcil Hayvan Türleri Nelerdir?

Evcil Hayvan Türleri Nelerdir?

İşte insanlarla birlikte yaşayabilen sevimli dostlarımızın listesi:

  • Kediler ve köpekler: Kediler ve köpekler herkesin aklına ilk gelen evcil hayvan türleridir. Kedilerin ve köpeklerin bakımı kolaydır. Yiyeceklerini pet shoplarda ve marketlerde bulabilirsiniz. Gidip bir yerden satın almak yerine evcil hayvanlarınızı sahiplenebilirsiniz.
  • Kemirgenler: Bir apartmanda yaşıyorsanız çoğu zaman köpek bakmak zor olabilir. Ama evinizde yine de evcil hayvanınız olsun istiyorsanız hamster veya Hollanda lop tavşanı alabilirsiniz. Ama dikkatli olun, evinizde bunlar için bir yeriniz yoksa bu kemirgenler hıncını mobilyalarınızdan çıkarabilir.
  • Balık: Ancak bu kemirgen evcil hayvan türleri de size uygun değilse balık alabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey bir fanus ve balık yemi.
  • Kuş: Balıklar kesinlikle çok sevimli, ancak insanla iletişimi daha yüksek bir canlı ile yaşamak istiyorsanız, kuş türlerine göz atabilirsiniz. Sultan papağını, cennet papağını veya muhabbet kuşu gibi kanatlılar kısa zamanda can dostunuz haline gelebilir.

Evcil Hayvanımı Nasıl Seçmeliyim?

Bir evcil hayvanı evinize aldığınızda ona artık ailenin bir üyesiymiş gibi bakmalısınız. Hayvanın ihtiyaçlarını belirleyin. Örneğin tırnak kesimi, aşılar, tüylerinin kırpılması, yaşam alanı gibi. Bundan sonra da detaylıca sınıflandırınız. Eviniz bahçeli mi değil mi? Eviniz için hangi evcil hayvanlaruygun ve bu hayvana yeterli vakit ayırabilecek misiniz? Bu iki soru evcil hayvanınızın hayatı için çok önemli.

Eğer bu sorulara cevabınız olumsuzsa şartlar uygun olana kadar bekleyin. Çünkü eğer şartların uygun değilse ve bunu sonradan fark ederseniz sorun olabilir. İstatistiklere göre heves edip evcil hayvan sahiplenen çoğu insan hevesi geçince bakamayacağını anlıyor ve onları terk ediyor. Ev ortamında yaşamaya alışan hayvanlar da sokakta besin bulamıyor ve ölüyor. Bunun yaşanmaması için evcil hayvan türlerine ve bakımlarına dair detaylı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Başta da belirttiğimiz gibi eğer evcil hayvan bakmak için kendinizi yeterli görüyorsanız ve evcil hayvan almakta kararlıysanız ona ailenizin bir üyesiymiş gibi davranmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Gönderiler