Cumartesi, Kasım 28, 2020
Ana Sayfa Teknoloji En Popüler Sosyal Ağlar 2020

En Popüler Sosyal Ağlar 2020

En popüler sosyal ağlar 2020, hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Bilim insanlarının araştırmalarına göre insanlar sosyal medya hesaplarını kullanarak harcıyor. Her geçen gün sosyal medya ağlarına yeni hesaplar ekleniyor. Milyarlarca kullanıcıya ulaştılar. Ortalama olarak bir kişinin en az iki sosyal medya uygulamasında hesabı bulunuyor. Mobil cihazlara en fazla indirilen uygulamalar ise sosyal medya uygulamalarıdır.

Ayrıca Bakınız: E Nabız Tahlil Sonuçları Ne Zaman Görülür?

En Popüler Sosyal Ağlar 2020

Facebook

En popüler sosyal ağlar 2020 sıralansa ilk sırada Facebook yer alır. Facebook, günlük olarak 2 milyar aktif kullanıcıya sahip sosyal ağdır. Facebook mobil uygulamasında da sahiptir. Facebook’un öne çıkan yanı ise webde sağladığı deneyimin iyi olmasıdır. Diğer sosyal ağlara göre oldukça kullanışlı bir mobil uygulamaya sahip olan Facebook, webden yapılabilen hemen her şeyin uygulamadan da yapılabilmesini sağlamakta.

Instagram

Instagram, fotoğraf ve video paylaşımı için kullanılan en popüler sosyal ağlardan biridir. Instagramda 1 dakikaya kadar olan videolarınızı paylaşabilirsiniz. 1 dakikanın üzerindeki videolar için de IGTV özelliği geliştirildi. Canlı yayın özelliğiyle anlık paylaşımlarda da bulunabilirsiniz. Instagram, sadece sosyal medya uygulaması olmaktan çıktı. Artık Instagram reklamcılığı adı verilen durum ile bazılarına gelir kapısı olmaya başladı.

Twitter

En popüler sosyal ağlar 2020 arasında fikir ve haber paylaşımı için sıklıkla kullanılan sosyal ağ Twitter’dır. Twitter’da fikirlerinize özgürce yer verebilirsiniz ancak cümlelerinizi olabildiğince kısa ve öz tutmaya dikkat edin. Çünkü sadece 280 karaktere kadar paylaşımda bulunabilirsiniz.

Snapchat

Sadece mobil uygulama üzerinden hizmet veren Snapchat, fotoğraflarla mesajlaşmaya olanak sağlıyor. Bir fotoğrafı veya videoyu arkadaşınıza gönderdiğinizde, içerik görüntülendikten birkaç saniye sonra görünmez olabiliyor. Ayrıca kaybolmayan içeriklerde gönderebilirsiniz. Ayrıca hikaye özelliğiyle herkese açık paylaşımda bulunabilirsiniz.

YouTube

En popüler sosyal ağlar 2020 arasında video paylaşımı için en yoğun kullanılan ağ YouTube’dır. Youtube dünyada en fazla arama yapılan ikinci platformdur. YouTube’da müzik, film, dizi, eğitim, oyun gibi birçok kategoride video bulunmaktadır.

YouTube platformu kullanarak para da kazanabilirsiniz. Bin abone ve 4 bin saat izlenme barajını geçen her hesaba YouTube reklam gelirlerinden ücret ödemektedir. Bu ödeme genellikle bin izlenme başına ödenmektedir. Bu yöntemle binlerce lira para kazanan YouTuberlar bulunmaktadır.

Önceki İçerikBilişim Teknoloji Nedir?
Sonraki İçerikUnutulmaz Filmler 2020

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Gönderiler

Google Task Mate Nedir?

Google, kullanıcıların gerçek para kazanabildiği yeni uygulamaları Task Mate’i duyurduktan sonra, herkes “Google Task Mate nedir?” diye arama yapıyor. Ek gelir elde...

Yurt Dışında En Çok İzlenen Türk Dizileri

Ülkemizde yabancı diziler bir hayli sevilerek izleniyor. Bazıları Türk dizilerini hiç beğenmese de yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri, sevilerek takip...

Yeni Koronavirüs Yasakları – Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Koronavirüs vakalarının hızla yükselmesinin ardından ülkemizdeki ölüm sayısı ve salgının bulaşma düzeyi her geçen gün artıyor. Yeni koronavirüs yasakları ise vaka artışlarını...

Kış Aylarında Tüketilmesi Gereken Besinler

Kış mevsimi demek nezle, grip ve salgın hastalıkların hayatımızda iyice yer aldığı aylar demektir. Bu yüzden kış aylarında tüketilmesi gereken besinler, günlük...