Pazar, Haziran 26, 2022
Ana Sayfa Sinema ve Dizi Eğlenceli Yabancı Filmler 2020 Keyifli Liste

Eğlenceli Yabancı Filmler 2020 Keyifli Liste

Sinema tarihindeki en iyi komediler, sizi güldürmekten daha fazlasını başarır. Özellikle kafa dağıtmak için birçok insanın zaman zaman tercih ettiği eğlenceli komedi filmleri için bir liste hazırladık. Eğlenceli yabancı filmler listesindeki göreceğiniz filmler komedi tarihinde en çok sevilen filmler haline gelmiştir.

Ayrıca Bakınız: Türk Komedi Filmleri Listesi

Eğlenceli Yabancı Filmler 2020

5. Bugün Aslında Dündü (1983)

Konu olarak oldukça ilginç bir temaya sahiptir. Bill Murray, Pennsylvania’nın küçük Punxsutawney kasabasında bir zaman döngüsünde mahsur kalan alaycı hava durumu sunucusu rolünü oynamasının üzerinden 20 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen aynı günü defalarca yeniden yaşamaktadır. Eğlenceli yabancı filmler arasında hala ününü koruyan 83 yapımı bir başyapıttır.

Fragmanı:

4. Annie Hall (1977)

“Annie Hall “, Woody Allen‘ın anladığı kadar Woody Allen – komik, nevrotik ve her ne olursa olsun, hayatın sizi ezeceğinin farkına varmakla meşgul bir karakterdir. Komedi oluşunun yanı sıra yapılmış en romantik filmlerden biri sayılmaktadır.

Fragmanı:

3. Monty Python’un Brian’ın Yaşamı (1979)

Pythons’un ikinci başyapıtıdır. Üç Bilge Adam yanlış yemliğe gelirken ve Brian Cohen Mesih ilan edilirken, hikaye en saf saçmalıklara dayanıyor. Birçook komedi dalında ödülü bulunan film eğlenceli yabancı filmler arasında ,zleyiciler için en ironik film özelliğini taşımaktadır.

Fragmanı:

2. Sideways (2004)

Sideways, yönetmenliğini Alexander Payne’nin yaptığı, Jim Taylor ve Payne tarafından yazılan 2004 Amerikan komedi-dram yol filmidir. Rex Pickett’in aynı adlı 2004 romanından uyarlanan Sideways, kırklı yaşlarındaki iki adamı, depresif bir öğretmen ve başarısız yazar olan Miles Raymond (Paul Giamatti) ve geçmişte başbakan olan Jack Cole’u (Thomas Haden Kilisesi) konu alıyor.

Fragmanı:

Eğlenceli Yabancı Filmler Listemizin 1 Numarası: This Is Spinal Tap (1984)

This Is Spinal Tap, ilk yönetmenlik denemesinde Rob Reiner tarafından ortak yazılan ve yönetilen bir 1984 Amerikan sahte belgesel filmidir. Filmde Christopher Guest, Michael McKean ve Harry Shearer, kurgusal İngiliz heavy metal grubu Spinal Tap ve Reiner’ın üyeleri olarak, onları Amerikan turnelerinde takip eden belgesel film yapımcısı Martin “Marty” Di Bergi rolünde. Eğlenceli yabancı filmler listesinde birçok eleştirmene göre en komik filmdir.

Fragmanı:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Gönderiler