Pazar, Haziran 26, 2022
Ana Sayfa Oyun Among Us Benzeri Oyunlar 2020

Among Us Benzeri Oyunlar 2020

Among Us oyununun konseptini çok beğeniyor ancak bazı sebeplerden dolayı oynayamıyorsanız Among Us benzeri oyunlar arayışına girebilirsiniz. Among Us’a benzeyen bu oyunların haritaları, karakterler tipleri gibi farklılıklar olsa da genellikle aynı mantık çerçevesinde kurulmuşlardır. Among Us da dahil olmak üzere hepsi klasik vampir-köylü oyununa dayanır. 

Among Us Benzeri Oyunlar 

Online oynanan ve yaptığınız her şeyin anlık olarak gidişatı etkilemesi bu oyunların heyecanını oldukça artırır. Among Us benzeri oyunlar şu şekildedir: 

  • Deceit 
  • Project Winter 
  • Secret Neighbor 
  • Werewolves Within 

Deceit

Deceit, Among Us’la aynı mantıkta ancak farklı hikayeye sahip bir oyundur. Deceit’te 5 oyuncu bir akıl hastanesinde uyanır ve içlerinden ikisi virüslüdür. Virüslü oyuncular herkese virüs bulaştırmaya çalışırken, sağlıklı olanlar virüse yakalanmadan görevleri tamamlamaya çalışırlar. 

Project Winter 

Oyunda 8 kişi bulunan görevleri tamamlamaya çalışır. Ancak aralarında bir hain vardır. Hain, görevleri tamamlamalarına engel olmak için grup üyelerini kışkırtabilir. Grubun amacı ise sesli sohbeti kullanarak ve gözlem yaparak haini tespit etmektir.

Secret Neighbour 

Xbox oyun konsolunuz varsa Among Us oynayamazsınız. Onun yerine Secret Neighbour’u tercih edebilirsiiz. 6 kişilik grubun içerisinde 1 tane yalancı bulunur. Yalancı diğer oyuncuların güvenini kazanarak onları ortadan kaldırır. 

Werewolves Within 

Oyunda 5-8 kişilik takımlar bulunur. Takımdaki herkesin bir görevi vardır. Kimileri iyi olurken kimileri hain oluyor ve herkes kimliğini saklamaya çalışıyor. 


Son Gönderiler